Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 16-09-2010, 23:30   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,366
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Зошто зачестија политичките оставки?

Изминатиов период, јавноста во Германија беше сведок на неколку последователни оставки на покраински премиери од Христијанско-демократската унија: некои од семејни, некои од професионални причини. Постои ли оправданост?

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Зошто нашите соседи немаат проблем element Macedonian History 46 17-04-2011 00:57
Постои ли Воопшто Нов Завет ateisst Religion and Mythology 1 31-08-2009 02:14
Зошто Религиите и Верите го "докажуваaт постоењето" на Бог ateisst Religion and Mythology 0 17-08-2009 03:05
Во интервју за „Форум“ Груевски го прашува Бошкоски - зошто го оставил на цедило Тарчуловс BorisVM Macedonian Daily News 0 21-07-2009 06:20
Cestito! Duhot_na_Vovata News and Political talks 199 03-05-2007 08:21


All times are GMT +2. The time now is 15:46.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51