Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 21-11-2010, 14:41   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,366
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Зелените се подготвуваат за власт!

Партијата на зелените на партискиот конгрес во Фрајбург го потврди досегашниот раководен двоец, Клаудија Рот и Чем Ездемир и демонстрираше желба за влегување во власта, објавувајќи и‘ борба на црно-жолтата коалиција.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Зелените се во залет! BorisVM Macedonian Daily News 0 19-11-2010 13:51
Зелените ги поцрвенија сините barba Editorials 3 31-03-2010 22:14
Наместо подолго на власт, во прогонство! BorisVM Macedonian Daily News 0 29-06-2009 14:20
Екуменизам nevernik Religion and Mythology 88 06-06-2009 11:11
Македонците во Албанија се подготвуваат за претстојните парламентарни избори во јуни BorisVM Macedonian Daily News 0 26-04-2009 01:50


All times are GMT +2. The time now is 15:46.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51