Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 20-11-2010, 02:02   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,366
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post За името има и тајни преговори?

Грчкиот експерт по меѓународно право, Ангелос Сиригос, од сознанијата што ги има, претпоставува дека освен во ОН за прашањето за името Атина и Скопје водат и разговори за кои знаат само малкумина добро упатени.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
За континуитетот на името словени во Макеоднија Filip-2 Macedonian History 159 29-08-2010 19:10
Три манастири barba Religion and Mythology 0 16-01-2010 17:49
ШТО СЕ КРИЕ ВО ИМЕТО? MakOhrid News and Political talks 9 03-12-2009 22:47
SVETA TROICA. stepo Religion and Mythology 6 15-11-2009 15:27
Фрчковски: Постои само процес, но не и преговори за името зашто позицијата на Владата е та BorisVM Macedonian Daily News 0 13-02-2009 22:20


All times are GMT +2. The time now is 09:15.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51