Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 29-06-2010, 15:50   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,363
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Во одбрана на правдата

Неправедни судски процеси, измачување, киднапирање - ова се само дел од случаите со кои се занимава Европскиот суд за човекови права во Стразбур. Околу 30.000 поплаки пристигнуваат секоја година во Судот во Стразбур.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Одбрана ќе гради станови за припадниците на АРМ barba Macedonian Daily News 0 20-02-2010 15:10
Собраниската Комисија за одбрана и безбедност расправа за правата на македонските бранител BorisVM Macedonian Daily News 0 22-04-2009 01:10
Вероучителите во одбрана на веронауката BorisVM Macedonian Daily News 0 22-04-2009 01:10
Утре прва средба пред Меѓународниот суд на правдата barba Macedonian Daily News 0 18-01-2009 17:31
Кривична пријава за државната секретарка во министерството за одбрана Лилјана Стеријовска BorisVM Macedonian Daily News 0 24-01-2008 19:20


All times are GMT +2. The time now is 21:18.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51