Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 01-10-2010, 14:10   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,363
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Војниците го спасија претседателот

Претседателот на Еквадор Рафаел Кореа прогласи вонредна состојба по протестите на припадници на полицијата и армијата против законот со кој им се скратуваат привилегиите. Земјата се наоѓа на работ на пуч.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Претседателот Иванов на средба со Вселенскиот патријарх Вартоломеј barba Macedonian Daily News 0 18-10-2009 13:06
Претседателот Иванов и италијанскиот амбасадор во Таор barba Macedonian Daily News 0 17-06-2009 20:41
Прашање до Б.Ц.: Кој шверцер ги уби војниците? barba News and Political talks 2 03-06-2009 23:39
Реакција од претседателот Црвенковски BorisVM Macedonian Daily News 1 06-03-2009 02:38
Претседателот Црвенковски учествува на Минхенската конференција за безбедносна политика Wonder Macedonian Daily News 0 08-02-2008 15:38


All times are GMT +2. The time now is 21:17.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51