Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 25-08-2010, 19:20   #1 (permalink) Top
aha
Ведрата страна на животот
 
aha's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Возраст: 39
Sign: Scorpio
Posts: 10,262
Pictures: 1
Agreed: 145
Agreed 65 Times in 63 Posts
Default Велешанец си ги силувал ќерките

Велешката полиција попладнево уапси 41-годишен маж кого го сомничи дека си ги силувал своите деца. Утрово три девојчиња на возраст од три ипол, пет и седум годишна возраст, биле донесени во велешката болница, под сомнение дека врз нив е извршен полов напад.

Прегледите досега потврдиле дека двете постари девојчиња биле силувани, а се уште трае прегледот врз најмалото девојче.

Во моментов полицијата разговара со таткото, мајката и со девојчињата, по што ќе се знае дали и против кого ќе има кривични пријави.

Според штурите информации, осомничениот силувач чиј идентитет се уште не е откриен, живеел навидум нормален живот со својата сопруга и трите деца во Велес. Дали мајката знаела за силувањето, колку време траело тоа, како полицијата го открила, ќе се знае откако ќе заврши првичната истрага.

И МВР и болницата потврдија дека постои ваков случај, но детали засега не се откриваат.

Time.mk A1.com.mk


Може да го осудиме ,може да го затвориме ,и се да направиме но што да ја намали траумата на малите ангелчиња !?
Ако речат бил наркоман ,алкохоличар ,дали е оправдување ,па сите наркомани и алкохоличари не ги силуваат децата или слично на тоа ! Ако е педофил тоа е тоа нема што да го оправдуваат со нешто друго.
Ама жалосно за девојчињата...:(((
__________________
SMILE! It`s free therapy!

aha is offline   Reply With Quote
Old 25-08-2010, 20:25   #2 (permalink) Top
יְהֵא שְׁמֵהּ רַבָּא מְבָ
 
barba's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Skopje
Возраст: 40
Sign: Scorpio
Posts: 10,141
Agreed: 121
Agreed 47 Times in 46 Posts
Default

mislam deka (kolku sto imam cueno) eksperimentiraat vo kanada so lek koj prakticno gi brise negativnite sekavanja a.k.a traumi od coveckiot mozok
__________________
I am that which grips the heart in fright, hearkens night and silence the light!!

Peace is lie, there is only a passion,
Trough passion i gain
strength,
Trough
strength i gain power,
Trough power i gain victory,
Trough victory my chains are broken.

The Force shall set me free

barba is offline   Reply With Quote
Old 26-08-2010, 10:58   #3 (permalink) Top
aha
Ведрата страна на животот
 
aha's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Возраст: 39
Sign: Scorpio
Posts: 10,262
Pictures: 1
Agreed: 145
Agreed 65 Times in 63 Posts
Default

Има некои електро шокови кои се употребуваат во мозокот ,ама бришат се ...ама далеку е тоа од нас.
__________________
SMILE! It`s free therapy!

aha is offline   Reply With Quote
Old 26-08-2010, 11:15   #4 (permalink) Top
Форум зависник
 
aneta's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Location: melbourne
Posts: 1,043
Agreed: 5
Agreed 4 Times in 4 Posts
Default

Samo so pravilna psihoterapija,koja moze i cel zivot da trae,treba da im se pristapi na devojcinjata.Mnogu zalna vest,uste pozalno e sto,e mnogu cesta.Nasekade niz svetot.Toa tie coveckata psiha,mnogu,mnogu cesto izopacena,monstruozna.
__________________


The best thing about me I dont have to look like anything.I dont have to do the makeup,the eyelashes,and the hair.I am not the glam queen.
-Whoopi Goldberg[:respekt:]
aneta is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Татко ги силувал своите ќерки заедно со пријател BorisVM Macedonian Daily News 0 16-03-2009 05:11
Син силувал мајка BorisVM Macedonian Daily News 2 13-02-2008 02:32
Две години затвор оти силувал колешка BorisVM Macedonian Daily News 0 22-01-2008 18:30
Очув силувал 15-годишно девојче BorisVM Macedonian Daily News 0 22-01-2008 18:30
Очув си ја силувал 15-годишната ќерка во Струмица BorisVM Macedonian Daily News 0 21-01-2008 22:20


All times are GMT +2. The time now is 03:43.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51