Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 02-08-2010, 12:30   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,366
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post ВАЦ се повлекува од Балканот

Германската медиумска групација ВАЦ, која неодамна објави дека ќе се повлече од Србија, е подготвена да се повлече од цела ЈИЕ, изјави првиот човек на компанијата Бодо Хомбах во интервју за весникот „Ханделсблат“.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
За континуитетот на името словени во Макеоднија Filip-2 Macedonian History 159 29-08-2010 19:10
ВАЦ не се повлекува од Македонија BorisVM Macedonian Daily News 0 21-06-2010 14:10
Македонците се најпосакуван народ на Балканот barba Love and Sex 15 25-01-2010 09:43
АНА: Војна на Балканот ако Косово не биде независн The HitMan News and Political talks 9 16-10-2007 14:23
Балканот е на некое друго место Sirius Arts, Culture and Education 0 12-06-2006 02:27


All times are GMT +2. The time now is 15:44.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51