Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 20-10-2010, 21:20   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,362
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Ван Ромпој ја растера маглата

Претседателот на Европскиот совет, Херман Ван Ромпој при посетата на Скопје и средбите со премиерот Никола Груевски и претседателот Ѓорге Иванов ги пофали реформите, но побара побрзо решавање на спорот со името.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Ван Ромпој патува во Скопје со иста порака! BorisVM Macedonian Daily News 0 13-10-2010 17:00
Ван Ромпој незадоволен од влијанието на ЕУ во светот BorisVM Macedonian Daily News 0 16-09-2010 23:30
Ван Ромпој го откажува учеството на самитот ЕУ-Балкан BorisVM Macedonian Daily News 0 19-03-2010 02:52
Бан Ки-мун: Светот се наоѓа на прагот на „ерата на зелената економија“ Wonder Macedonian Daily News 0 08-02-2008 15:45


All times are GMT +2. The time now is 08:59.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51