Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 11-11-2010, 00:21   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,367
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Ван Ромпој повика на интеграција на Западен Балкан

Претседателот на Европскиот совет Херман Ван Ромпој синоќа од Берлин ги повика земјите на ЕУ да го заокружат европското единство и да ги примат во членство земјите од Западен Балкан.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
На ЕУ и‘ недостасува политичка волја за Западен Балкан BorisVM Macedonian Daily News 0 06-08-2009 21:40
Западен Балкан со забавено темпо кон ЕУ BorisVM Macedonian Daily News 0 07-07-2009 16:01
Усвоени заклучоците за Западен Балкан во Луксембург BorisVM Macedonian Daily News 0 16-06-2009 00:20
Евроатлантска интеграција на земјите од западен Балкан BorisVM Macedonian Daily News 0 27-05-2009 08:10
Франција силно го поддржува процесот на визна либерализација за земјите од Западен Балкан BorisVM Macedonian Daily News 0 28-02-2009 01:10


All times are GMT +2. The time now is 21:57.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51