Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 21-12-2010, 23:24   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,366
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Ѓукановиќ заминува под притисок на Западот?

Црногорскиот премиер Мило Ѓукановиќ денеска (21.12.2010) на прес-конференција ја објави одлуката за повлекување од должноста. Дипломатите велат дека станува збор за „историски рез“ во Подгорица.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Шефицата на албанските Грци под силен притисок откако ги призна Македонците во Албанија barba Macedonian Daily News 0 10-12-2010 17:54
Преговори под притисок BorisVM Macedonian Daily News 0 14-09-2010 11:02
Дневни економски и бизнис вести TrOtOaRkA Business and Economy 3262 03-06-2010 17:12
Софија под притисок на Стразбур за почитување на пресудите на Судот за човекови права BorisVM Macedonian Daily News 0 31-05-2009 21:30
Историски лекции by Македон Makedon Macedonian History 1 21-04-2007 07:15


All times are GMT +2. The time now is 03:43.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51