Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 01-10-2010, 02:00   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,362
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Убиствата уште не се разјаснети

Ферена Бекер, поранешна припадничка на лево-екстремистичката „Фракција на Црвената армија“ деновиве ја бранува германската јавност со повторното судење за злосторствата кои (можеби) ги извршила како терорист.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
ОТКРИВАЊЕТО И ПРЕНЕСУВАЊЕТО НА МОШТИТЕ НА ПРЕПОДОБНИОТ СЕРАФИМ ВО 1991 ГОДИНА barba Religion and Mythology 0 16-01-2010 16:16
Уште два чекори до здравствената реформа BorisVM Macedonian Daily News 0 21-12-2009 18:20
Приведени уште 20 полицајци од "Табановце" barba Macedonian Daily News 0 01-09-2009 13:56
Претседателски избори (22.март.09): кандидати, очекувања, прогнози, победници MakOhrid News and Political talks 933 06-04-2009 21:43
Книжевниците од Македонија mopo-R Macedonian History 76 14-02-2008 21:11


All times are GMT +2. The time now is 09:02.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51