Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 05-08-2010, 13:00   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,367
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Топ-моделот и диктаторот

Наоми Кемпбел пред судот во Ден Хаг потврди дека добила „скапоцен камен“, но истакна дека не знаела дали подарокот го добила од либерискиот претседател Чарлс Тејлор. Зошто нејзиниот исказ е толку значаен за процесот?

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Дневни економски и бизнис вести TrOtOaRkA Business and Economy 3262 03-06-2010 17:12
Рихард фон Вајцзекер - човек во кого се огледува 20. век BorisVM Macedonian Daily News 0 15-04-2010 10:40
ТОП - листа надреалиста :) Sisi Miscellaneous 10 11-10-2009 00:29
Јаап Де Хоп Шефер се надева дека во следниве месеци ќе се најде решение на спорот за името BorisVM Macedonian Daily News 0 09-05-2009 04:23
Македонија во ТОП 5 - најреформски земји Jakov News and Political talks 27 29-09-2007 02:48


All times are GMT +2. The time now is 23:54.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51