Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 16-07-2010, 21:21   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,366
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Тесна соработка помеѓу Германија и Кина

Канцеларката Ангела Меркел при денешната посета на Кина договори потесна соработка на двете земји, најнапред во поглед на заштитата на човековата средина. Но, Германија и Кина пред се‘ се гледаат како стратешки партнери.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Дневни економски и бизнис вести TrOtOaRkA Business and Economy 3262 03-06-2010 17:12
Продолжува добрата соработка меѓу Германија и Македонија BorisVM Macedonian Daily News 0 28-09-2009 23:50
ИТ технологијата е мост за соработка помеѓу економиите на Македонија и Естонија BorisVM Macedonian Daily News 1 17-06-2009 00:48
Економската криза ги зближува Германија и Кина BorisVM Macedonian Daily News 0 29-01-2009 21:00
Соработка помеѓу организациите на Македонците ? ZoranSk News and Political talks 7 27-11-2007 12:40


All times are GMT +2. The time now is 11:58.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51