Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 25-11-2010, 16:10   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,366
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Стоп на насилството врз жените!

Во Македонија, бројот пријавени случаи на семејно насилство е се’ поголем. Светскиот ден за спречување на проблемот се одбележува под мотото „Јас имам храброст и сила да му кажам не на насилството, можеш и ти“.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Жената во Библијата и Куранот-паралели Lady M Religion and Mythology 62 03-10-2010 00:07
Грешки кои жените ги прават во врска The`bItCh Women's and Men's Corner 35 15-11-2008 00:04
Осуда за насилството врз Горан Гаврилов и од американската амбасада во Скопје BorisVM Macedonian Daily News 0 28-01-2008 20:10
Пет грешки кои жените ги прават во кревет The`bItCh Love and Sex 6 05-07-2007 09:53
Зошто жените имаат повеќе психички проблеми? The`bItCh Health 1 30-08-2006 11:17


All times are GMT +2. The time now is 09:15.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51