Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 22-07-2010, 10:54   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,368
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Српско-хрватска пролет

Добрите односи меѓу Белград и Загреб се патоказ за регионот, се констатира во напис на весникот „НЦЦ“. Весникот „ФАЦ“, пак, под лупа ги зема Бугарија и Романија за кои пишува: корумпирани како и досега!

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Отворен пат за Хрватска во ЕУ пред 2012-та BorisVM Macedonian Daily News 0 12-02-2010 17:00
Кој ќе биде третиот претседател на Хрватска? BorisVM Macedonian Daily News 0 10-01-2010 22:20
Индустриското производство во Србија со пад од 14,1 отсто, во Хрватска пад од 8,9 отсто barba Macedonian Daily News 0 31-07-2009 15:15
Селмани им вети на жителите на Теарце нова пролет во Македонија BorisVM Macedonian Daily News 0 09-03-2009 03:50
Спогодба за културна соработка меѓу Македонија и Хрватска BorisVM Macedonian Daily News 0 19-01-2009 22:20


All times are GMT +2. The time now is 13:09.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51