Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 26-10-2010, 22:30   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,363
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Србија не треба да се „опушти“

Одлуката на министрите за надворешни работи на ЕУ дека Србија може да продолжи кон Унијата е одлична вест, но одлуката не треба да ги залажува српските власти дека веќе нема препреки, оценуваат аналитичарите во Белград.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Разговор со старецот Никодим за Исусовата молитва barba Religion and Mythology 4 18-09-2010 18:54
Балканска крчма Jakov Macedonian History 135 12-03-2010 22:04
Македонија и Србија имаат спорно прашање, кое не треба да ги спречи во заедничките проекти BorisVM Macedonian Daily News 0 19-06-2009 12:50
Федерализација на Србија barba News and Political talks 14 15-08-2007 08:13
Историски лекции by Македон Makedon Macedonian History 1 21-04-2007 07:15


All times are GMT +2. The time now is 21:16.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51