Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 11-08-2010, 02:01   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,366
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Случајот на Омар Кадр

Во американскиот затвор Гвантанамо денеска (10.08.) започнува судењето на канадскиот државјанин Омар Кадр. Тоа е првиот процес во Гвантанамо од почетокот на мандатот на претседателот на САД Барак Обама.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Се самоуби Саит Рушити, еден од главните обвинети во случајот Мавровски работници barba Macedonian Daily News 4 24-05-2010 16:30
ДУИ ги повикува судските органи да ја разгледаат опцијата за повторување на случајот “Сопо BorisVM Macedonian Daily News 0 25-06-2009 13:50
ДУИ ги повикува судските органи да ја разгледаат опцијата за повторување на случајот “Сопо BorisVM Macedonian Daily News 0 25-06-2009 01:50
Случајот на пред 3 години починатата прилепска родилка оди во битолскиот суд BorisVM Macedonian Daily News 0 18-06-2009 00:40
Судењето за случајот „Раштански лозја“ се одложи BorisVM Macedonian Daily News 0 04-02-2009 02:50


All times are GMT +2. The time now is 11:54.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51