Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 11-09-2010, 22:40   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,366
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Се` зависи од прашањето за името

Денеска (11.09) од Брисел стигна уште еден повик до македонската страна дека преговори за полноправно членство во ЕУ не можат да се случат без претходно решение за името. Да не се испушта возот, предупредува Ванакере.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Се зачестуваат американските прозивки во догледно време да се реши прашањето за името BorisVM Macedonian Daily News 0 30-05-2009 21:10
Според Дејвид Мекгафи спорот за името не зависи од Македонија туку пред се од Грција BorisVM Macedonian Daily News 0 11-04-2009 23:30
Црвенковски - прашањето за името мора да се реши BorisVM Macedonian Daily News 0 27-02-2009 01:10
Фрчкоски: Владата можела да го реши прашањето со името уште во ноември BorisVM Macedonian Daily News 0 19-02-2009 23:20
Нема рокови за решавање на прашањето за името - некои проблеми бараат подолго време BorisVM Macedonian Daily News 0 25-01-2008 19:30


All times are GMT +2. The time now is 22:57.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51