Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 18-10-2010, 18:01   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,362
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post СДСМ му дава бланко чек на Груевски

Ќе го прифатиме секое решение за името за кое согласност ќе даде владината коалиција. Ахмети треба да реши-дали ќе биде доследен на партиската политика или на владината позиција, вели лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Дневни економски и бизнис вести TrOtOaRkA Business and Economy 3262 03-06-2010 17:12
СДСМ го повика Премиерот Груевски да не ја внесува Македонија во натамошна изолација BorisVM Macedonian Daily News 0 25-02-2009 00:30
СДСМ: Владата и дава нови бенефиции на ОКТА BorisVM Macedonian Daily News 0 05-01-2008 07:04
Проалбанскиот карактер на СДСМ Makedon News and Political talks 26 17-05-2007 02:39
Портрет на СДСМ Makedon News and Political talks 22 18-04-2007 22:24


All times are GMT +2. The time now is 09:00.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51