Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 22-12-2010, 23:30   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,366
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post „Прекројување“ на Изборниот законик

Прочистувањето на изборниот список е предуслов за одржување фер и демократски избори без оглед кога тие ќе се одржат, бара опозицијата. Бара и регулирање на гласањето на дијаспората и финансирањето на изборната кампања.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
„Сите за правично судење” ги наброја неправилностите од изборниот циклус BorisVM Macedonian Daily News 0 01-07-2009 02:30
Прес конференција на претседателот на изборниот штаб на СДСМ Јани Макрадули BorisVM Macedonian Daily News 0 03-03-2009 01:30
Македонија е неподготвена во изборниот процес да ги вклучи иселениците BorisVM Macedonian Daily News 0 24-01-2008 19:20
Изборниот законик повторно предизвикува тензија BorisVM Macedonian Daily News 0 22-01-2008 19:00
ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и ДУИ го кочат изборниот законик BorisVM Macedonian Daily News 0 11-01-2008 20:10


All times are GMT +2. The time now is 03:43.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51