Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 14-09-2010, 11:02   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,366
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Преговори под притисок

Во египетското одморалиште Шарм ел Шеик денеска продолжуваат директните блискоисточни мировни прегoвори. Дали на преговорите, само неколку дена по нивниот почеток во Вашингтон, им се заканува неуспех?

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Македонија под дипломатски притисок BorisVM Macedonian Daily News 0 12-06-2010 00:20
Епископско седиште под Јени џамија barba Religion and Mythology 0 15-06-2009 16:47
Софија под притисок на Стразбур за почитување на пресудите на Судот за човекови права BorisVM Macedonian Daily News 0 31-05-2009 21:30
Фрчковски: Постои само процес, но не и преговори за името зашто позицијата на Владата е та BorisVM Macedonian Daily News 0 13-02-2009 22:20
Историски лекции by Македон Makedon Macedonian History 1 21-04-2007 07:15


All times are GMT +2. The time now is 11:58.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51