Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 08-11-2010, 11:52   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,362
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Постојат и добри капиталисти!

Германскиот пазар на работна сила во кризата се покажа робустен: првпат во последните 18 години бројката на невработени падна под 3 милиони. За вакво чудо со вработувањето придонесе и променетата претприемничка култура.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
СЛОБОДАТА НА ХРИСТИЈАНИНОТ - Мартин Лутер gospel Religion and Mythology 5 22-10-2010 01:16
Дневни економски и бизнис вести TrOtOaRkA Business and Economy 3262 03-06-2010 17:12
Знаци кои говорат дека не сте добри во состанувањето CrazyF Love and Sex 1 18-10-2009 14:01
Караманлис: За Атина постојат утврдени црвени линии за националните прашања од кои нема да BorisVM Macedonian Daily News 0 13-03-2009 16:50
Шансите за почеток на преговори со Брисел се добри BorisVM Macedonian Daily News 0 01-02-2008 20:50


All times are GMT +2. The time now is 08:59.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51