Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 08-10-2010, 15:40   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,366
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Пописот да не се политизира

Наталитетот кај македонските семејства бележи зголемување, но најголемиот број деца се` уште се раѓаат кај етничките заедници. Експертите апелираат пролетниот попис на населението да не се користи за политички цели.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Да не се политизира пописот BorisVM Macedonian Daily News 1 14-09-2010 01:30
Косовските Срби ќе го бојкотираат пописот? BorisVM Macedonian Daily News 0 11-09-2010 10:40
ДУИ и НД бараат меѓународен надзор на пописот во 2011 BorisVM Macedonian Daily News 0 18-04-2010 23:30
Пописот во Америка во 2010. ќе се врши и на македонски јазик barba Macedonian Daily News 1 12-03-2010 17:44


All times are GMT +2. The time now is 15:46.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51