Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 24-08-2010, 04:54   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,366
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Помала, но поефикасна армија

Toa се плановите на германскиот минстер за одбрана, Карл Теодор цу Гутенберг. Меѓутоа, министерот треба да вложи уште многу напори, за да ги убеди своите сопартијци дека укинувањето на воената обврска е исправен чекор.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Поголема безбедност, но помала заштита на податоци? BorisVM Macedonian Daily News 0 07-07-2010 17:51
Дневни економски и бизнис вести TrOtOaRkA Business and Economy 3262 03-06-2010 17:12
Се` помала поддршка за исламистичките партии во Индонезија BorisVM Macedonian Daily News 0 09-04-2009 11:00
Критика за Бундесверот - модерна армија изгледа поинаку BorisVM Macedonian Daily News 0 27-03-2009 19:20
Британската армија развива невидлив тенк vlade_20 World News 8 23-11-2007 01:57


All times are GMT +2. The time now is 03:42.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51