Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 05-11-2010, 15:14   #1 (permalink) Top
יְהֵא שְׁמֵהּ רַבָּא מְבָ
 
barba's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Skopje
Возраст: 40
Sign: Scorpio
Posts: 10,141
Agreed: 121
Agreed 47 Times in 46 Posts
Default Пинк телевизија ја купи Алфа телевизија?

Пинк телевизија ја купи Алфа телевизија?


Српската телевизија „Пинк“ која е во сопственост на Жељко Митровиќ, ја купи македонската национална телевизија „Алфа“ зад која што досега стоеше бизнисменот Штерјо Наков.

Како што дознава Макфакс, ова се случило синоќа во хотелот Александар Палас во Скопје.

Според овој договор, телевизија „Пинк“ има сто процентна сопственост врз Алфа телевизија.

„Јас како програмски уредник немам таква информација. Не можам ниту да ја потврдам ниту да ја демантирам веста“, изјави Љубомир Николовски, програмски директор на Алфа телевизија.

По ова прашање не можеше да се изјасни ниту извршниот директор Младен Дамев, кој на прашањето дали е вистина дека „Пинк“ телевизија ја купи „Алфа“, изјави “Немам коментар“.

„Макфакс“ дознава дека сопствениците на „Пинк“ телевизија веќе неколку пати ја посетиле Алфа телевизија.
__________________
I am that which grips the heart in fright, hearkens night and silence the light!!

Peace is lie, there is only a passion,
Trough passion i gain
strength,
Trough
strength i gain power,
Trough power i gain victory,
Trough victory my chains are broken.

The Force shall set me free

barba is offline   Reply With Quote
Old 05-11-2010, 21:40   #2 (permalink) Top
¥#£
 
Ита's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Скопје
Возраст: 26
Sign: Capricorn
Posts: 5,302
Agreed: 45
Agreed 29 Times in 25 Posts
Default

Ajde be i alfa li? Pa ovie se ke ni iskupat, a nie pa grefcinja se prodavame :/
__________________
Тешко е да останеш нормален во овој ненормален свет!!!
Ита is offline   Reply With Quote
Old 06-11-2010, 01:44   #3 (permalink) Top
יְהֵא שְׁמֵהּ רַבָּא מְבָ
 
barba's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Skopje
Возраст: 40
Sign: Scorpio
Posts: 10,141
Agreed: 121
Agreed 47 Times in 46 Posts
Default

ahahhahahaha imame zatoa i prodavame ;)

Quote:
Обидот да го прашате Штерјо Наков зошто ја продал ТВ „Алфа“, може да заврши со неговиот најпознат одговор: „Да не те боли тебе к...т“


---------- Мислењето е испратено во 00:44 ---------- Претходното беше во 00:39 ----------

http://www.time.mk/read/e55e153ef4/7...7c3/index.html
__________________
I am that which grips the heart in fright, hearkens night and silence the light!!

Peace is lie, there is only a passion,
Trough passion i gain
strength,
Trough
strength i gain power,
Trough power i gain victory,
Trough victory my chains are broken.

The Force shall set me free

barba is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 03:43.



1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51