Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 13-07-2010, 08:53   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,366
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Нова надеж во борбата со нафтената дамка

Нафтениот концерн „БП“ успеа да постави нов цилиндер врз оштетената цевка на дното на Мексиканскиот залив, од каде три месеци се изливаат огромни количества сурова нафта во морето. Што се очекува од новиот метод?

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Обама и‘ објави војна на нафтената дамка BorisVM Macedonian Daily News 0 16-06-2010 13:10
Нафтената дамка се’ поблиску до Флорида BorisVM Macedonian Daily News 0 03-06-2010 22:20
Надеж за нова динамика BorisVM Macedonian Daily News 0 06-07-2009 15:50
Нова надеж за палестинско помирување BorisVM Macedonian Daily News 0 27-02-2009 13:10
Нова надеж за вработените во „Опел“ BorisVM Macedonian Daily News 0 19-02-2009 11:10


All times are GMT +2. The time now is 15:44.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51