Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 30-10-2010, 23:10   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,366
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Нов обид на Ал Каеда за напад врз САД?

По откривањето на два пакети со експлозив, упатени на адреси на еврејски институции во САД, јеменските власти денеска (30.10.) открија уште 26 сомнителни пратки. Уапсени се повеќе лица.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Првите наши имигранти во САД се декларирале како Македонци Jakov Macedonian Diaspora 2 13-06-2018 02:12
Израелски напад врз хуманитарниот конвој за Газа BorisVM Macedonian Daily News 1 31-05-2010 17:23
Неуспешен терористички напад врз авион во САД BorisVM Macedonian Daily News 0 26-12-2009 19:30
Нов напад врз Бундесверот во Авганистан BorisVM Macedonian Daily News 0 26-07-2009 19:30
Нов обид за нелегално изнесување на македонското културно наследство BorisVM Macedonian Daily News 0 19-07-2009 05:54


All times are GMT +2. The time now is 03:42.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51