Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 07-10-2010, 03:18   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,366
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Ниту предвремени избори, ниту предлог за името

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, денеска (06.10.) во Брисел оствари средба со европратеникот и известувач за Македонија во ЕП, Зоран Талер. Ставовите на Ахмети се на иста линија со оние на Брисел, истакна Талер.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
За континуитетот на името словени во Макеоднија Filip-2 Macedonian History 159 29-08-2010 19:10
Црвенковски очекува предвремени избори BorisVM Macedonian Daily News 2 11-06-2010 00:23
Ангелскиот Речник на Загатките ateisst Religion and Mythology 6 27-08-2009 18:12
Нимиц понуди измени на октомврискиот предлог за името BorisVM Macedonian Daily News 0 07-07-2009 16:01
Том Кејси: Нимиц достави нов предлог за надминување на разликите за името меѓу Македонија и Грција Wonder Macedonian Daily News 0 08-02-2008 15:29


All times are GMT +2. The time now is 11:54.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51