Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 21-09-2010, 12:22   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,366
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Нимиц бара поинтензивен дијалог

Грчките и македонските претставници ја зголемија тензијата на маргините на Генералното собрание на ОН, откако индиректно си упатија нови обвинувања околу спорот со името и неговото решавање.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
МВР бара повторно отварањена истрагата за смртта на Борис Трајковски barba Macedonian Daily News 0 25-02-2010 14:34
Во обид да ја смири тензијата Македонија бара позитивен дух во меѓусебните односи со Грциј BorisVM Macedonian Daily News 0 19-03-2009 06:07
Том Кејси: Нимиц достави нов предлог за надминување на разликите за името меѓу Македонија и Грција Wonder Macedonian Daily News 0 08-02-2008 15:29
Грчки новинари сметаат дека Нимиц е пристрасен The HitMan News and Political talks 5 14-10-2007 12:26
Алексеј Втори повика на дијалог меѓу СПЦ и МПЦ barba News and Political talks 28 06-10-2007 09:11


All times are GMT +2. The time now is 15:45.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51