Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 08-10-2010, 15:40   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,366
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Нема волја за притисок за името

Брисел го смета Ахмети за клучен фактор во македонските работи и како таков беше примен кај еврокомесарот Филе, претставници на НАТО и низа европратеници, велат познавачите на македонските евроинтегративни патешествија.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
ЕУ нема начин да ја притисне Грција за спорот со името! BorisVM Macedonian Daily News 0 11-12-2009 16:10
Ангелскиот Речник на Загатките ateisst Religion and Mythology 6 27-08-2009 18:12
Нема единство за Државната стратегија за името BorisVM Macedonian Daily News 0 16-06-2009 00:20
Брисел и Вашингтон ќе извршат голем притисок за да се најде компромис за името BorisVM Macedonian Daily News 0 11-06-2009 23:30
Спорот за името нема да биде во центарот на вниманието на новата американска администрациј BorisVM Macedonian Daily News 0 01-04-2009 20:10


All times are GMT +2. The time now is 11:55.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51