Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 20-09-2010, 12:11   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,367
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Нема нов предлог за името

Медијаторот на ОН во спорот со името Метју Нимиц не сака да ризикува неговиот предлог да биде повторно одбиен, како што тоа се случувало многупати, па затоа нов предлог нема. Сепак, тој гледа светло на крајот од тунелот!

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Милошоски: Нема конкретен предлог за името BorisVM Macedonian Daily News 0 25-02-2010 19:20
Постои ли Воопшто Нов Завет ateisst Religion and Mythology 1 31-08-2009 02:14
Нов предлог за името или разработка на старите? BorisVM Macedonian Daily News 1 23-06-2009 01:13
Св. Максим Исповедник- 400 глави за љубовта barba Religion and Mythology 0 11-06-2009 14:13
Том Кејси: Нимиц достави нов предлог за надминување на разликите за името меѓу Македонија и Грција Wonder Macedonian Daily News 0 08-02-2008 15:29


All times are GMT +2. The time now is 23:52.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51