Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 13-12-2010, 09:46   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,362
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Неизвесен исходот на изборите на Косово

Партијата на актуелниот косовски премиер Хашим Тачи се прогласи за победник на вонредните парламентарни избори на Косово. Формирањето на новата косовска влада меѓутоа нема да биде лесно.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Косово во квалификациите за Мундијалот 2014 barba Macedonian Daily News 0 25-11-2010 18:38
ЕУ го очекува исходот од изборите во Србија BorisVM Macedonian Daily News 0 01-02-2008 20:50
Независно Косово Philip-De-Macedon News and Political talks 9 23-11-2007 10:32
ХАШИМ ТАЧИ: ГИ ПРОТЕРАВМЕ СРБИТЕ ОД КОСОВО strich World News 86 30-09-2007 09:52
Велиу со 10.000 борци ќе војува за Косово Unreal News and Political talks 17 11-07-2007 15:40


All times are GMT +2. The time now is 09:00.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51