Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 27-09-2010, 13:20   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,366
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post На Западниот Брег повторно се гради

Не осврнувајќи се на меѓународниот притисок, Израел дозволи истекување на рокот за забрана на градење населби на Западниот Брег. Палестинците, претходно, се заканија дека во таков случај ќе ги прекинат преговорите.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Одбрана ќе гради станови за припадниците на АРМ barba Macedonian Daily News 0 20-02-2010 15:10
Нова демократија ќе гради споменик на Џемо Хаса во Гостивар barba Macedonian Daily News 2 11-02-2010 15:26
ѓакон Горан Стојчевски - ПРОСТЕТЕ МИ, НО, ГРЕВ ЛИ Е ДА ИСПОВЕДАМ ОНАКА КАКО ШТО ВЕРУВАМ barba Religion and Mythology 0 15-04-2009 02:22
Колумна на Митрополитот Струмички г. Наум - Повторно Го распнавме Христос barba Religion and Mythology 0 13-04-2009 19:15
Германија ќе помага на западниот брег BorisVM Macedonian Daily News 0 24-01-2008 19:20


All times are GMT +2. The time now is 09:14.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51