Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 09-07-2010, 18:10   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,366
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post На мисијата во Авганистан нема да се штеди

Германскиот министер за надворешни работи Гидо Вестервеле денеска во Бундестагот застана во одбрана на германскиот воен ангажман во Авганистан. Тој истакна дека Германија и натаму ќе издвојува еднакви средства за него.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Ангажманот во Авганистан нема алтернатива BorisVM Macedonian Daily News 0 23-04-2010 00:10
Се проширува македонскиот контингент во мисијата ИСАФ во Авганистан BorisVM Macedonian Daily News 0 12-06-2009 23:40
Испратен новиот контингент македонски мировници во мисијата ИСАФ во Авганистан Wonder Macedonian Daily News 0 15-01-2009 13:30
НОВИОТ КОНТИНГЕНТ МАКЕДОНСКИ МИРОВНИЦИ ОД АРМ ЗАМИНУВА ВО МИСИЈАТА ИСАФ ВО АВГАНИСТАН barba Macedonian Daily News 0 04-01-2009 22:17
Ќе се зголеми учеството во мисијата во Авганистан BorisVM Macedonian Daily News 0 05-01-2008 19:10


All times are GMT +2. The time now is 09:15.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51