Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 10-12-2010, 21:20   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,366
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Милошоски за ДВ: ЕУ да посвети поголемо внимание на спорот за името

Вечерва (10.12.2010) во Берлин стартува Конференцијата на Аспен институтот со лидерите од регионот за европските перспективи на Југоисточна Европа. На неа учествува и шефот на македонската дипломатија Антонио Милошоски.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Милошоски: Нема конкретен предлог за името BorisVM Macedonian Daily News 0 25-02-2010 19:20
Милошоски: Избрзано е да се каже дека процесот на решение на спорот со името може да заврш BorisVM Macedonian Daily News 0 20-10-2009 16:10
Според Дејвид Мекгафи спорот за името не зависи од Македонија туку пред се од Грција BorisVM Macedonian Daily News 0 11-04-2009 23:30
Вашингтон нема да предложи решение за спорот околу името BorisVM Macedonian Daily News 0 13-02-2008 22:50
Дали Декларацијата за добрососедство е решение за спорот со името? BorisVM Macedonian Daily News 0 21-01-2008 18:50


All times are GMT +2. The time now is 11:58.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51