Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 13-07-2010, 21:00   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,367
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Македонските иселеници ќе формираат партија

Македонските иселеници имаат намера да формираат партија која ќе биде трета политичка опција во Македонија. Кои се главните цели на идната партија и зошто иселениците велат - не ги финансираме веќе ВМРО ДПМНЕ и СДСМ?

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Old 14-07-2010, 04:50   #2 (permalink) Top
Гестапо!
 
achtung_panzer's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Location: do onaa sho se suncha gola pod palmata
Возраст: 46
Sign: Aquarius
Posts: 4,052
Agreed: 17
Agreed 18 Times in 18 Posts
Default

Само напред! Македонијо, зиг... хајл!

Click the image to open in full size.

И како што вели авторот:
“Ги немаме ние нивните колонии, ниту предностите на нивните интернационални врски што ги имаат овие народи и држави.“
Ова може да ја одведе Македонија само напред. Плакатенфирери напред, за да си ги избришеме чизмите од вас во првиот бран на блицкригот.
Збогум директорски и офицерски дечиња...
__________________
И на Павла му се јави ноќно видение: некој Македонец застана пред него и му се молеше, велејќи: „Дојди во Македонија - помогни ни!”
achtung_panzer is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Makedonskite sloveni vs. bugarskite, srpskite anti Makedon Macedonian History 43 04-09-2008 00:37
Македонските иселеници на Бизнис форум во Скопје BorisVM Macedonian Daily News 0 16-01-2008 17:50
Најголемите лаги на бугарската пропаганда Makedon Macedonian History 5 21-04-2007 14:43
Историски лекции by Македон Makedon Macedonian History 1 21-04-2007 07:15
Македонските средновековни кнежевства- Склавиниите Makedon Macedonian History 0 20-04-2007 18:57


All times are GMT +2. The time now is 23:53.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51