Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 17-10-2010, 17:50   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,366
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Лустрацијата повод за меѓусебни обвинувања на ДУИ и ДПА

Жестокиот судир во албанскиот политички блок, меѓу владејачката ДУИ и опозициската ДПА на темата лустрација, и околу тоа, кој соработувал, а кој не со пoранешните тајни служби продолжи денеска со нови контраобвинувања.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
За ДПА – НД и ДУИ се слуги и страшливци BorisVM Macedonian Daily News 0 29-07-2009 08:02
За ДПА – НД и ДУИ се слуги и страшливци BorisVM Macedonian Daily News 0 28-07-2009 20:00
Меѓусебни обвинувања за непочитување во работењето на Советот на општината Карпош BorisVM Macedonian Daily News 0 15-07-2009 05:01
ДПА ја обвинува ДУИ дека лошо менаџира со Министерството за локална самоуправа BorisVM Macedonian Daily News 0 24-02-2009 00:12
Пофалби до лидерите на ДУИ и на ДПА Ахмети и Тачи за нивната петочна средба BorisVM Macedonian Daily News 0 27-01-2009 00:50


All times are GMT +2. The time now is 09:16.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51