Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 21-07-2010, 10:40   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,366
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post „Левицата“ е државен непријател?

Партијата на Левицата во Германија со години е под надзор на тајните служби. Досие има целата партија, но и одделни нејзини пратеници во парламентот. Засегнатите, како Бодо Рамелов, се бранат. Пресуда се очекува денеска.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Уставниот суд како непријател на народот MakOhrid News and Political talks 107 19-02-2010 12:14
Заврши средбата помеѓу американскиот заменик државен секретар Стајнберг и премиерот Груевс BorisVM Macedonian Daily News 0 17-05-2009 05:54
Ужас во државен стан на улицата „8–ма велешка бригада“ во Велес BorisVM Macedonian Daily News 0 15-02-2009 22:40
Дали е љубовта непријател... No_One Love and Sex 25 14-03-2008 01:41
Најголемиот непријател на Македонија Jakov News and Political talks 80 07-01-2008 15:39


All times are GMT +2. The time now is 15:45.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51