Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 06-07-2010, 17:40   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,366
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Летерм: Уверен сум дека ќе најдеме решение за спорот со името

Белгија за време на претседателството со ЕУ искрено ќе посредува, заедно со ОН, во спорот меѓу Грција и Македонија, изјави премиерот и претседавач со ЕУ, Ив Летерм по средбата со македонскиот колега Никола Груевски.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Old 06-07-2010, 23:48   #2 (permalink) Top
клабер
 
gandalFF85's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: USA,Illinois
Возраст: 32
Sign: Leo
Posts: 2,617
Agreed: 0
Agreed 11 Times in 10 Posts
Default

So ovoj ke go metea podot?
gandalFF85 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Бугарите потврдија- ПОСТОЕЛЕ МАКЕДОНЦИ Makedon Macedonian History 154 14-03-2010 15:22
Балканска крчма Jakov Macedonian History 135 12-03-2010 22:04
Грчкиот Тројански Коњ наречен Православие ateisst Religion and Mythology 6 05-01-2010 16:28
Дали Исламот Православие Католицизам Протестантизам се Монотеистички Религии ? ateisst Religion and Mythology 11 04-09-2009 03:06
Што било прво: Црквата или Новиот Завет? stepo Religion and Mythology 1 09-08-2009 02:55


All times are GMT +2. The time now is 03:44.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51