Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 04-09-2010, 20:24   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,366
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Крај за кариерата на Сарацин

Поради неговите спорни критики за доселениците, Тило Сарацин најверојатно ќе биде сменет од функцијата претседател на управниот одбор во Бундесбанката. Неговите колеги едногласно побараа тој да биде отпуштен.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Крај на кариерата на генералот Меккристал? BorisVM Macedonian Daily News 0 23-06-2010 14:30
Крај за прилепскиот фудбал- Победа доби осумгодишна забрана achtung_panzer Football (Soccer) 1 12-06-2010 05:20
Повеќе од 12 илјади печалбари од Дебар и од Река ќе го посетат родниот крај BorisVM Macedonian Daily News 0 06-07-2009 03:42
Македонскиот историчар проф. д-р Зоран Тодоровски Bozho Macedonian History 42 12-02-2009 21:31
Непознат извештај на Методија Шаторов - Шарло barba 19-20th century 24 28-11-2007 14:20


All times are GMT +2. The time now is 03:42.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51