Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 31-07-2010, 00:11   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,366
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Косовските муслиманки без шамии на универзитетите

Косовските власти одлучија да го забранат покривањето на жените во училиштата и на факултетите. Одлуката предизвика реакции кај верниците, но властите опстојуваат на ставот дека Косово е пред се’, секуларна држава.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Без шамии на Косово, со џамија во Атина BorisVM Macedonian Daily News 0 09-07-2010 18:10
Кров над глава добија 100 деца без родители barba Macedonian Daily News 0 10-11-2009 01:22
Христовата ИДЕОЛОГИЈА ateisst Religion and Mythology 6 11-06-2009 01:02
Павел Шатев MakOhrid Macedonian History 73 16-11-2008 19:52
Дали во Турција ќе семее да се носат шамии на универзитетите!? BorisVM Macedonian Daily News 0 03-02-2008 21:10


All times are GMT +2. The time now is 03:41.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51