Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 29-08-2010, 18:00   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,363
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Конзервативците „ја спасуваат“ Америка од Барак Обама

Два месеца пред изборите за американскиот Конгрес, десетици илјади конзервативци демонстрираа во Вашингтон против наводниот „распад на вредностите“ и политичкиот естаблишмент. Главен говорник: Сара Пејлин.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Дневни економски и бизнис вести TrOtOaRkA Business and Economy 3262 03-06-2010 17:12
Барак Обама е носител на Нобеловата награда за мир BorisVM Macedonian Daily News 6 10-10-2009 13:39
Македонците од Австралија и Канада испратија писмо до Барак Обама BorisVM Macedonian Daily News 0 27-05-2009 08:10
222 професори потпишаа петицијата што грчкото лоби му ја испрати на Барак Обама BorisVM Macedonian Daily News 0 23-05-2009 07:22
Премиерот Никола Груевски на молитвениот појадок кај американскиот претседател Барак Обама BorisVM Macedonian Daily News 0 06-02-2009 03:10


All times are GMT +2. The time now is 21:16.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51