Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 01-10-2010, 02:00   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,366
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Кој со кого се пресметува преку лустрацијата?

Македонскиот премиер Никола Груевски во парламентот изјави дека има право да ги коментира одлуките на Уставниот суд. Неговиот претседател, Трендафил Ивановски, повтори - не се повлекува од функцијата поради лустрацијата.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
ЖИТИЕ И АКАТИСТ НА СВЕТИОТ МАЧЕНИК ТРИФУН barba Religion and Mythology 0 14-02-2010 15:45
SVETA TROICA. stepo Religion and Mythology 6 15-11-2009 15:27
Ангелскиот Речник на Загатките ateisst Religion and Mythology 6 27-08-2009 18:12
Зошто Бог го ОСУДУВА Верувањето ateisst Religion and Mythology 0 23-08-2009 21:34
Зошто Религиите и Верите го "докажуваaт постоењето" на Бог ateisst Religion and Mythology 0 17-08-2009 03:05


All times are GMT +2. The time now is 11:57.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51