Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 12-10-2010, 16:51   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,368
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Клинтон: Реформите на Балканот не се завршени

Со отворањето на новата американска амбасада во Сараево и обраќањето пред студентите и претставниците на граѓанското општество, министерката за надворешни работи на САД, Хилари Клинтон, ја започна балканската турнеја.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Македонците се најпосакуван народ на Балканот barba Love and Sex 15 25-01-2010 09:43
Финансиската криза и интеграцијата на земјите од Балканот во ЕУ BorisVM Macedonian Daily News 0 04-11-2009 18:40
Хилари Клинтон: Балканот ќе остане во фокусот на САД и НАТО BorisVM Macedonian Daily News 0 06-03-2009 02:20
АНА: Војна на Балканот ако Косово не биде независн The HitMan News and Political talks 9 16-10-2007 14:23
Балканот е на некое друго место Sirius Arts, Culture and Education 0 12-06-2006 02:27


All times are GMT +2. The time now is 13:10.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51