Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 15-11-2010, 13:10   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,366
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Избор на ново раководство

Денеска и утре (15 и 16.11) во Карлсруе се одржува конгрес на германската владејачка ЦДУ. Освен реизборот на актуелниот лидер Ангела Меркел, на агендата на околу илјада делегати се бројни теми.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Нова богослужбена книга “ Избор на празнични и месечни Богослужби Прв дел”. barba Religion and Mythology 0 21-10-2010 23:45
Ново Лисиче стана пасиште за коњи и магариња barba Macedonian Daily News 0 26-01-2009 15:08
Досието Креатор доживеа ново поглавје BorisVM Macedonian Daily News 0 22-01-2009 23:52
Пратениците го променија уставот во делот за избор на претседател на државата BorisVM Macedonian Daily News 0 10-01-2009 07:00
Многу награди, признанија, ново цд, успешна година за групата Синтезис BorisVM Macedonian Daily News 0 06-01-2009 06:18


All times are GMT +2. The time now is 09:14.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51