Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 13-06-2018, 16:04   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,366
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Иванов, Заев и Димитров се разделија по две минути

Скандалозен тек на состанокот на кој државниот врв требаше да разговара за договорот за решавање на спорот за името со Грција. Претседателот Иванов ја напушти средбата со Заев и Димитров по две минути

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Old 13-06-2018, 22:29   #2 (permalink) Top
Пријателот на ЦХ
 
pero bravarot's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 236
Agreed: 0
Agreed 3 Times in 3 Posts
Default

Лицемерно е да додека траеја преговорите рецка да не му удраат, а сега откако наводно ќе имало премиерски дил, иако сеуште не е и' тоа извесно, да очекуваат Хорхе да ги гушка и да им се радува!?

ова неизвесноста ќе биде поголема ако неа-демократија издејствува сириза да мора да го извади договорот во грчкиот парламент и пред премиерски да се потпише истиот во Сабота, а тогај анел ако се осети загрозен популистички да срипа и предвреме истиот го саботира вака ил онака!
__________________
...
pero bravarot is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are OffAll times are GMT +2. The time now is 21:39.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51