Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 24-09-2010, 12:50   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,366
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Иванов и Папандреу си помуабетија

Јорго и Ѓорге не успеаја да ја смират ламјата наречена спор за името. Изнудената од македонска страна средба меѓу двајцата државници не донесе решение, а уште помалку надеж за брзо решавање на спорот.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Иванов незадоволен од извинувањето на Атина barba Macedonian Daily News 0 31-03-2010 03:55
Претседателот Иванов на средба со Вселенскиот патријарх Вартоломеј barba Macedonian Daily News 0 18-10-2009 13:06
Претседателот Иванов и италијанскиот амбасадор во Таор barba Macedonian Daily News 0 17-06-2009 20:41
Иванов ја повика дијаспората да ги засили напорите за слобода на изговор на своето име и ј barba Macedonian Daily News 0 14-06-2009 13:38
Иванов и Фрчкоски повторно меѓу граѓаните BorisVM Macedonian Daily News 0 24-03-2009 18:50


All times are GMT +2. The time now is 11:56.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51