Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 26-09-2010, 01:03   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,366
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Иванов: Грција не ја почитува Привремената спогодба

Македонија се‘ уште чека пред вратите на ЕУ и НАТО поради активностите на Грција, спротивни со Привремената спогодба, истакна македонскиот претседател Ѓорге Иванов во обраќањето на 65-то Генерално заседание на ОН.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Мирка Велиновска : Од атентатот се офајдија Црвенковски, Фрчкоски и Грција barba News and Political talks 35 26-03-2010 18:48
Не прифаќаме да се уриваат индивидуалните човекови права со присила и уцена barba Macedonian Daily News 0 06-02-2010 17:18
ЕКРИ бара од Грција да ги почитува одлуките на Европскиот суд за човекови права BorisVM Macedonian Daily News 0 15-09-2009 21:40
Macedonia vs. greece (Името, идентитетот....vol II) Jakov News and Political talks 502 07-04-2009 19:21
Негативно конотирање од Грција на изборната победа на Иванов во првиот круг BorisVM Macedonian Daily News 0 25-03-2009 06:53


All times are GMT +2. The time now is 11:53.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51