Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 22-11-2010, 15:10   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,367
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Ирска побара спас од ЕУ

Министрите за финансии на ЕУ се согласија да го финансираат огромниот буџетски дефицит на Ирска, прва членка на Унијата што ќе го користи новиот фонд за спас. Експертите стравуваат дека и други земји ќе побараат помош.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
ЕУ ќе и‘ помогне на Ирска ако таа тоа го побара BorisVM Macedonian Daily News 0 18-11-2010 01:34
ЕУ ќе и‘ помогне на Ирска ако таа тоа го побара BorisVM Macedonian Daily News 0 17-11-2010 13:31
ЕУ - отстапки за Ирска, спасен Лисабонскиот договор? BorisVM Macedonian Daily News 0 20-06-2009 01:00
Ердоан побара воздржаност во реакциите BorisVM Macedonian Daily News 0 08-02-2008 21:50
Украина официјално побара членство во НАТО BorisVM Macedonian Daily News 0 16-01-2008 17:31


All times are GMT +2. The time now is 23:53.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51