Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 10-09-2010, 22:32   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,366
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Името и реформи, порачува Брисел

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов во Брисел(10.09.2010) имаше средба со претседателот на Советот на ЕУ, Херман ван Ромпој. На сите средби вчера и денеска му беше порачано - името и реформите се клуч за влез во ЕУ.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Името и реформи, порачува Брисел BorisVM Macedonian Daily News 0 10-09-2010 10:23
Преповторени пораки од Брисел: решете го побрзо името! BorisVM Macedonian Daily News 0 28-01-2010 01:50
Брисел и Вашингтон ќе извршат голем притисок за да се најде компромис за името BorisVM Macedonian Daily News 0 11-06-2009 23:30
Името Орион не е грчко, туку чисто македонско Makedon-666 Macedonian History 3 24-01-2008 22:19
Крсте Мисирков MakOhrid Macedonian History 6 22-07-2007 00:13


All times are GMT +2. The time now is 03:42.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51